Hava Filtre Hortumu

Hava Filtre Hortumu
Hava filtre hortumu, motorlarda hava ihtiyacını karşılamaya ve motora giren havanın kirden, tozdan arındırılmasına yardımcı olmaktadır.
Hava Filtre Hortumu
Hava filtre hortumu, her araçta bulunan parçalardan biridir. Hava filtresinin çalışması için gerekli olan bu parça, içten yanmalı olan tüm motorlarda hava ihtiyacını karşılamaya ve motora giren havanın kirden, tozdan arındırılmasına yardımcı olmaktadır. Hava filtresinin doğru çalışması için hava filtre hortumuna ihtiyaç duyulurken, hortumun yırtılması ya da hasar görmesi gibi durumlarda araca herhangi bir zarar gelmemesi için değiştirilmesi gerekmektedir.
Hava Filtresi Hortumu Yırtılırsa Ne Olur?
Hava filtresi, motorun verimli çalışması konusunda en etkili parçalardan biridir. Dolayısıyla hava filtresi hortumu da bu parçanın doğru ve verimli çalışması konusunda önem teşkil etmektedir. Hava filtresi hortumu yırtılırsa araçta çeşitli sorunlar ortaya çıkacaktır.
1- Motorun çekmiyor oluşu,
2- Yakıt tüketiminin iki katına çıkması ve bu gibi pek çok farklı sorun hava filtresi ya da hortumunda oluşan yırtık, çatlak ya da hasar gibi durumlardan kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle araç sahiplerinin haftada bir kez aracını kontrol etmesi ya da rutin kontrollerde hava filtresi ile hava filtresi hortumunu da bakımdan geçirmesi gerekmektedir. İhtiyaç olması durumunda ise hortum mutlaka değiştirilmelidir.
 
Sosyal medyada paylaşın!
Loading...