Kategoriler
Yükleniyor...
Marka Seçin
Aracınıza 100% uyumlu parçaları listelemek için, sekmesi ile araç bilgilerinizi seçin.

Travers burcu

Travers Burcu

Travers Nedir?
Travers kelime anlamına bakıldığında iki parçayı birbiri ile bağlayan, taşıyıcı anlamında kullanılmaktadır. Genel olarak motorun alt tarafında yer alan ve şasinin arasında çeşitli donanımlarla bağlanan bir parça olarak bulunmaktadır. Motor traversi için tüm bağlantıları birleştiren ve ana şasiye bağlanan parça olarak tanım yapmak mümkündür.
Motor birçok farklı parça ile birlikte çalışır. Bu parçalarla olan bağlantıları oldukça hassas ve hatasız olmalıdır. Herhangi bir hata sinyal iletimlerini etkileyeceği için araçların arızalanmaları, parçaların doğru çalışmamasını sağlar. Bu durumda motor traversi kullanılır.
Motorun birçok parçayla birleşmesini sağlamakla birlikte ana şase ile aynı malzemeden üretilmektedir. Önemli bir parça olması nedeniyle değişim gibi durumlarda oldukça büyük bir işlem yapılması gerekmektedir.
Motor Traversi Arızası
Motor traversi arızası gibi bir durum genel olarak mümkün değildir. Büyük kazalar haricinde oldukça dayanıklı bir malzeme olması nedeniyle kullanımlardan arızalanmaz. Malzeme yapısı nedeniyle oksitlenme gibi durumlarda söz konusu olmaz. Ancak böyle bir durumla karşılaşmanız halinde değişim kaçınılmaz olacaktır. Motor traversi arızası gibi bir durum söz konusu olmasa da araç sürüş esnasında titriyor ya da aracın motor kısmından ses geliyor ise kontrol ettirmeniz ve gerekirse değişim yapılması gerekmektedir.
Motor traversi oldukça önemli bir parça olması ile birlikte aracın tüm parçalarının sistemini de taşımaktadır. Bu nedenle arıza gibi bir durumla karşılaşmanız halinde aracınızın kesinlikle parçalarına dokunmamalı bir oto servisten yardım almalısınız. Araç sistemleri hassas bir parça olması nedeniyle her durumda dikkat edilmesi gerekir. Parça sökülmesi sırasında dahi diğer parçalara zarar gelmemesi gerekmektedir. Bu nedenle hassas ve titiz bir çalışma ortamında profesyonel bir ekip ile çalışmanız gerekir. Aynı zamanda uygulanacak olan değişim işleminde uyumlu parça kullanılması gerekmektedir. 
 
Loading...