Kategoriler
Yükleniyor...
Marka Seçin
Aracınıza 100% uyumlu parçaları listelemek için, sekmesi ile araç bilgilerinizi seçin.

Sis fari

Sis Farı

Sis Farı Ne İşe Yarar?
Sis farı, sis, yağmur, kar gibi kötü hava koşullarında yol yüzeyini, tabelaları, işaretleri ve yol çizgilerini daha net görmeye yarar.
Bu hava koşullarında araba kullanmak zorunda kaldığınız zamanlarda, sis farı yere daha yakın bir noktada bulunduğundan yolu daha net görmenizi sağlayacaktır. Arka sis farları sisli havalarda görülmek, ön sis farları ise yolu ve karşıdan gelen araçları görmek içindir.
Sisli, yağmurlu ve karlı havalarda tüm farlar ile beraber sis farları da açık olmalıdır. Kötü havalarda sis farını kullanmak, size güvenli ve rahat bir sürüş sağlayacaktır.
Sisli havalarda daha güvenli yolculuk nasıl yapılır?
Yağmur ve sis yolu kayganlaştırır. Kayganlaşan yol kazaya sebebiyet verir. Bunun farkında olarak yola çıkmalısınız.
Sisli, yağmurlu ve karlı havalarda araba kullanmak, direksiyon hakimiyetini sağlamak biraz daha zor bir hal alabilir. Bunu biraz olsun kolaylaştırmak ve olası bir kazayı engellemek için muhakkak sis farlarını kullanmalısınız.
Kötü havalarda yol işaretlerini takip etmeniz oldukça önemlidir. Zaten azalan görüş gücü, yol işaretlerini takip etmediğiniz sürece güvenli sürüşünüzü tehlikeye atacaktır.
Olması gereken takip mesafesi sisli havalarda değişir çünkü, sis yolu kayganlaştırdığından aracı durdurmanız biraz daha zor bir hal alır. Bu yüzden sisli havalarda araç kullanırken önünüzdeki araçla mesafeyi biraz daha açmalısınız ki, ani bir fren durumunda kazaya sebebiyet vermeyin
 
Loading...