Kategoriler
Yükleniyor...
Marka Seçin
Aracınıza 100% uyumlu parçaları listelemek için, sekmesi ile araç bilgilerinizi seçin.

Kaporta

Kaporta

Kaporta, otomobillerin motor, sürücü, yolcu bölümleri ve diğer aksamlarını kapatan (metal, alüminyum, karbon fiber) örtüdür.Kaporta motor yolcu bölümlerini korumasının yanında motordan ve yürüyen aksamdan gelen sesi azaltan bir özelliğe sahiptir. Kaportanın amacı, olası kazalarda aracın motorunu ve kabini korumaktır.

Araç Kaporta Nedir ve Kaporta Parçaları Nelerdir?

Araç tavanı, kapılar, bagaj kapağı, motor kaputu, ön çamurluklar, arka çamurluklar, arka omuz, ön tampon, ön ızgara, arka tampon, Kanat (spoiler), ön camlar, arka camlar, yan camlar, yan aynalar gibi araba parçaları aracın kaportasını oluşturmaktadır.

Kaportanın dayanıklılığının yanı sıra estetik görünümü için de farklı materyallerle şekillendirmeler yapılabilir. Yuvarlak veya sivri hatlar verilerek kaportaların şekli değiştirilir ve markalar, araçlar birbirinden ayrılır. Kimi markaların kaporta özellikleri ikoniktir. Bazı markalar, araçların kaporta şeklinden rahatlıkla ayırt edilebilir.
Araba kaportasında oluşacak hasarlar hava koşulları(güneş ışığı, dolu, don, pas ve kuş pisliği), kaza ve çarpmalardır.

Kaporta ve boya yüzeyinde oluşan hasarlar için gerekli olan orjinal ve yan sanayi kaporta parçalarını sitemizden güvenli şekilde temin edebilirsiniz.

Tüm bu parçaları ve bunların dışındaki tüm yedek parçaları sitemizde bulabilir, daha detalı bilgi almak için sitemiz parcasehri.com'a bakabilirsiniz.

Önceki yazımıza https://www.parcasehri.com/karoseri-ic-parcalari-blog linkinden ulaşabilirsiniz.
 
Loading...